0216 630 13 38

Sosyal Medyada Biz}

Masif Parke

Masif parke kaplamaları, konforlu ve uzun ömürlü olmasından dolayı çok tercih edilen bir kaplama türüdür.  Kullanılan ilk parke türü olan ve geleneksel parke de denilen masif parke, kalasların fırınlanıp ya da açık havada kurutulmasından sonra genellikle 15-20 mm kalınlıklarda, şeritler halinde kesilerek uygulanır.

Masif Parkenin Avantajları Nelerdir?

En eski parke türü olmasına rağmen uygulandığı ortamın estetik algılanım düzeyine katkıda bulunması nedeniyle masif parke günümüzde değerini halen korumaktadır. Öncelikle, doğal ahşap malzemeden üretilen masif parke günümüzdeki diğer parke çeşitlerine göre insan sağlığı için daha uygundur ve çevrecidir. Ayrıca kullanılan ortamdaki rutubet oranını düşüren ve toz tutmayan masif parke, yüksek ısı yalıtımı sağladığından uzun vadede ekonomik katkı sağlar.

Masif Parke Nerelerde Kullanılır?

Modası hiç geçmeyecek olan ahşabın zarif ve şık görünümü doğanın görkemiyle odalara canlılık kazandırmakta, kullanıcılara neredeyse sınırsız renk ve desen seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca ahşap parke, uygulandığı odanın akustik kalitesini de artırmakta, yankıyı önleyerek mükemmel bir ses izolasyonu sağlamaktadır. Uygulandığı her alanın ekonomik değerini arttıran masif parkeye yatırım yapmak, bir anlamda yüksek kaliteye ve uzun ömürlü estetik bir konfora yatırım yapmaktır.

Masif Parke Nasıl Uygulanır?

Her yüzey farklı bir uygulama gerektirse de temelde masif parke, bütün yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Aynı zamanda bakımı ve temizliği de kolaydır. Ancak parke her zaman kuru bırakılmalı, döşeme asla ıslak kalmamalıdır. Masif parke nemli bırakılmadığı sürece dayanıklılığını ömür boyu muhafaza etmektedir.

Masif parke zemine uygulanırken vernik ya da yağ kullanılır. Bunlar parkeye mükemmel bir koruma sağlarken, aynı zamanda ahşabın doğal güzelliğini ortaya çıkaran ürünlerdir. Herhangi bir sebepten dolayı parke yıpranırsa ya da zarar görürse, cilalanarak kolayca yenilenebilmekte, böylece ahşaba tamamen yeni bir görünüm kazandırılabilmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN